lee34

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Marína a zlatý opasok.

Rozhovor s anjelom.

Ideme na vínko.Oznámil Maríne spolužiak z výšky.Bolo to tesne po najťažšej skúške,profák daval najlepšiu trojku,bolo čo oslavovať.

Ja nepijem .....povedala Marína a pozrela sa nechápavo na Patrika.Nevadí,  dáš si jedno na mňa.                         Súhlasila, aj keď nevedela do čoho ide.Vernisáže,chodbovice,posedenia pri vínku alebo pive nebola jej parketa.Najradšej čítala poéziu v ktorej sa mohla bez výčitiek ponárať do sveta fantázie.                                                  Svetské problémy chápala ako niečo mimo nej,mimo jej zvláštnej existencie.                                                                                                                                                                                              Bola taká osamelá a unavená,že súhlasila.V kaviarni bolo veľa mladých ľudí.Všetci sa zabávali popíjali.Neviem prečo, ale zdajú sa mi zvláštny,nejako nerozumiem na čo je to dobré takto sa predvádzať,žiariť a zabávať sa,pomyslela si Marína.                                                                                                                                                                                                     Kde som?...........Pýtala sa v duchu Marína.Si tu,prihovoril sa Maríne akýsi hlas.Nič nepočujem,vidím svetlo,kde to som?Prebrala sa  na nástojčivý Patrikov hlas.Haló si tu,haló!Patrik odbehol od skupiny mladých a narýchlo vypil víno.Marína urobila to isté,nechápala cekom dobre čo sa deje.Si v poriadku?Áno, naučene odvetila Marína.

Išli niekam von,nechápala prečo ju Patrik drží za ruku.Sadli si na lavičku Patrik si kúpil pečenú klobásu.Marína sedela a usmievela sa,nejako to nechápala,myslel si že je to len sen.Ďaľšou zastávkou bol breh Dunaja.Patrik začal Marínu bozkať,zľakla sa a svojským naivným spôsobom  snažila sa zvrátiť sled udalosí.Ale mne sa páči tvoj brat!!!Povedala asi veľmi neiste, lebo Patrik sprvu nereagoval.

Áno????ironizoval.A ktorý, lebo ja mám dvoch.Ten pekný čierny s kučeravými vlasmi a mandľovými očami.Len čo to povedala začala byť veľmi smutná.Patrik si asi myslel že žartuje,no bol to jej pokus o záchranu.Vykúpenie naivnej dievčenskej duše.Odprevadím Ťa na internát,ponúkol sa Patrik.

Nejako sa mi to nepáči,hovorila si v duchu Marína.Prečo sme odbočili smerom hore na hrad?A prečo ideme cez tunel? je to nebezpečné.Marínu naplnil iracionálny strach,niečo sa dialo a ona nevedela pochopiť čo .Nechápala už vôbec nič.Išla a bola už len Patrikov tieň.Rozprávali sa no,nevedela o čom.Ešte nikdy sa jej nestalo aby počula hlasy z akejsi diaľky.Na chvíľu si začala myslieť, že sa s ňou rozpráva anjel.

 Zrazu sa náhle prebrala, zbadala že leží s Patrikom nahá na posteli.Patrik evidentne niečo chce,ako mu to mám povedať??Srdce jej začalo biť strašne rýchlo..............zmohla sa iba na tiché,rozplývajúce....... ja nechcem!!!!!!!!!!             Au, au.....................................jediné čo si pamätala,boli dve citoslovcia.potom už len videla anjela,ako vyletel von oknom.Už aj anjel ma opustil,som stratená,som azda mŕtva?????????už nič nechápala.Ležala v posteli s otvorenými očami, až kým ju nenašla spolubývajúca.

 Bol  to začiatok dlhého a nezvyčajného obdobia v živote mladučkej Maríny.


xxx | stály odkaz

Komentáre

  1. pekne..
    ..., len som nepochopil preco je v nazve zlaty opasok.
    publikované: 03.01.2010 20:07 | autor: sestko (e-mail, web, neautorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014